Адаптація дитини в прийомній родині | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
13 Ноя, 2017

Адаптація дитини в прийомній родині

09.11.2017 року Якимівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді був проведений груповий захід для батьків, які взяли під опіку дітей та батьків, які планують взяти дитину на виховання з теми: «Адаптація дитини в прийомній родині». В проведенні заходу прийняла участь представник служби у справах дітей Горбачук Лариса Павлівна.

Фахівець центру соціальних служб Бірюк Людмила Василівна розповіла присутнім про потреби дитини, які мають задовольняти батьки або особи, що іх замінюють. Проінформовано батьків про психологічні особливості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дитина, яка потрапляє в нову родину, безперечно переживає стрес та має пройти через всі етапи адаптації, перш ніж стане відчувати себе частиною сімейного середовища. Младьонова Ганна Миколаївна, фахівець із соціальної роботи центру, повідомила учасників заходу, що дитина переживає 4 стадіі адаптіції в родині: знайомство, кризу, вживання та стабілізацію, які тривають близько року. Батьки, які тільки готуються до прийому дитини в сім’ю, мають розуміти всі труднощі, які на них очікують, та бути готовими підтримати дитину в складний період кризи.

Учасники заходу, які вже взяли дітей на виховання, поділилися власним досвідом, розповіли, як змінювалась поведінка дитини під час перебування в родині, як вони, батьки, долати труднощі та налагоджували контакт з дитиною. Кандидати в прийомні батьки висловили власні переживання та надії, пов’язані з підготовкою до батьківства. Спеціаліст служби у справах дітей розповіла з практичного досвіду про різницю в процесі адаптації прийомних дітей в залежності від віку, тривалості перебування дитини в державному закладі, та привела приклади сімей, які вже функціонують як прийомні та опікунські.

Всі учасники відкрито йшли на діалог та із зацікавленням сприймали отриману інформацію. Головний висновок, до якого ми дійшли в результаті зустрічі – тільки любов до дітей та щире бажання створити родину допоможе подолати всі складнощі в процесі адаптації дитини до нової сім’ї.

Бірюк Л.В.

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *