Ефективне спілкування батьків з підлітками | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
22 Янв, 2018

Ефективне спілкування батьків з підлітками

 

12 грудня 2018 року в Якимівському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено два просвітницькі заходи: для прийомних батьків з залученням спеціаліста служби у справах дітей на тему «Ефективне спілкування батьків з підлітками» та для вихованців з прийомних сімей на тему «Конфлікти в спілкуванні. Пошуки взаєморозуміння». Гармонійні стосунків між батьками та дітьми, основані на розумінні та взаємній підтримці, зменшать ризики підліткового віку, такі як, протиправна або саморуйнівна поведінка підлітків.

В проведені групової зустрічі для батьків прийняли участь троє прийомних батьків, які вже мають досвід виховання дітей-сиріт та двоє батьків, які пройшли навчання та готуються до взяття на виховання дітей. Ведуча заходу Волошко Наталя Сергіївна разом з учасниками в тренінговій формі опрацювали способи діалогічного спілкування, використовуючи вправу-метафору «Річка та береги». Ситуативно-рольова гра «Ярлики» та вправа «Як звертатись до дитини» сприяли у формуванні вмінь та навичок конструктивної взаємодії з дітьми у прийомній сім’ї. Крім того, батьки під час активної роботи в групі розробили колаж «Потреби дитини для всебічного розвитку», що допоможе їм в налагоджені ефективної взаємодії з підлітками.

Такі заходи не тільки підвищують виховний потенціал прийомних батьків, а й надихають їх на пошуки нових шляхів до серця дітей, які пережили психологічну травму. Активне спілкування з дітьми без критики, щира зацікавленість їх життям, підтримка в складних ситуаціях – це запорука гармонійного розвитку дітей та профілактика асоціальної поведінки підлітків!

Бірюк Л.В.

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *