НАСИЛЛЯ СЕРЕД НАС | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
12 Дек, 2018

НАСИЛЛЯ СЕРЕД НАС

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» завдяки плідній співпраці Якимівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділу освіти, молоді та спорту Якимівської селищної ради було проведено анонімне анкетування «Насилля серед нас» серед учнівської молоді 7-11 класів шкіл Якимівської об’єднаної територіальної громади, а також учнів Якимівського професійного аграрного ліцею.

Анонімним анкетуванням було охоплено 510 респондентів: 235 – жіночої статі та 275-чоловічої. Серед них 11-річних – 1 особа, 12-річних -85, 13-річних – 94,14-річних – 104, 15-річних – 85, 16-річних – 99, 17-річних – 26, 18-річних –11, 19-річних – 3, 21-річних – 2.

 221 особа (43% від загальної кількості опитаних) зізналася, що постраждали від насильства по відношенню до себе: з них 59% (130 осіб) — від фізичного насильства, 39% (86 осіб) — від психологічного, 2% (5 осіб) — від сексуального. Кривдниками у переважної більшості були однолітки та однокласники, а також дорослі, друзі та батьки. 85% постраждалих констатують, що намагалися себе захистити.

Також по результатам проведеного анкетування стало відомо, що 20% дітей (104 особи) в сім’ях спостерігають насилля, яке безпосередньо  направлене до них (38 дітей), до матері (19 дітей), до сестер чи братів (14 дітей), або стали свідками жорстокого поводження з тваринами (29 дітей).

Усім респондентам доводилось в своєму житті спостерігати насильство, яке викликало уних різні почуття: обурення (186 осіб), злість (173 особи), жах (147 осіб),страх (138 осіб), ненависть (108 осіб). Але, нажаль, деякі представники учнівської молоді  (40 осіб, що становить 8% від загальної кількості опитаних учнів) байдуже ставляться до жорстокого поводження, яке їх оточує. 352  респондента довіряють свої проблеми та переживання батькам та друзям, 50 – учителям, а 132 дитини не довіряють нікому.

Отже, насильство – це глобальна проблема сьогодення і стосується кожного, навіть дітей. Цей факт ще раз було підтверджено проведеним анкетуванням. Саме тому, фахівці із соціальної роботи Якимівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Якимівської селищної ради в рамках щорічної кампанії «16 днів проти насильства» провели просвітницькі заходи з елементами тренінгу в школах смт. Якимівка з метою формування поняття «насилля», ознайомлення з його видами,  формами та наслідками, ознайомили зі способами уникнення насильницьких дій до себе та оточуючих, надали інформацію про діючі органи та установи Якимівської селищної ради, на які покладаються функції із здійснення запобігання та протидії будь-якому насильству.

16 днів проти насильства завершились, але наша робота в цьому напрямі продовжується… Якщо ви постраждали від насильницьких дій, не мовчіть!

Фахівець із соціальної роботи ЯРЦСССДМ   — Діденко М.В.

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *