Особливості посттравматичного синдрому військовослужбовців | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
6 Апр, 2017

Особливості посттравматичного синдрому військовослужбовців

6 квітня 20017 року на базі Якимівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся профілактичний захід для учасників військових дій в зоні АТО, які перебувають на обліку у відділі пробації.

Ведуча зустрічі Наталя Сергіївна Волошко розповіла присутнім про психологічні реакції організму на стрес, адже війна – є потужним стресовим фактором. Кожен з учасників заходу мав змогу оцінити за шкалою ступінь прояву у себе того чи іншого симптому посттравматичного стресового стану. Ця вправа допомогла чоловікам зрозуміти та проаналізувати власні переживання, що є першим кроком до подолання наслідків стресового стану.

Завдяки вправі «Колесо життя», учасники зустрічі усвідомили, що їх життя має багато сторін та проявів, таких як робота, сім’я, спілкування з оточуючими, власні захоплення та хобі, фізичний розвиток. Людина реалізує себе у всіх цих сферах. Графічне зображення даного життєвого циклу допомагає людині побачити, в яких галузях вона є успішною, а де є недоліки. Це дає змогу оцінити власні ресурси, сильні та слабкі сторони та намітити реальні цілі на подальше життя.

Як виявилось під час зустрічі, не всі учасники бойових дій знають про свої права, які надає їм держава. Під час бесіди вони отримали корисну інформацію про пільги, дізналися про можливість пройти курс реабілітації, оформити земельну ділянку, пройти безоплатне зубопротезування та інше.

Ми вважаємо, що проведений інформаційно-просвітницький захід стане стимулом для військовослужбовців адаптуватися до умов сьогодення та знайте своє місце, реалізувати власні наміри на життя. Учасники зустрічі були зацікавлені в отриманій інформації та висловлювали свої думки і переживання!

Бірюк Л.В.

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *