Працевлаштування осіб з обмеженими можливостями | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
20 Мар, 2018

Працевлаштування осіб з обмеженими можливостями

20.03.2018 року спеціалістами Якимівського РЦСССДМ було проведено інформаційний захід на тему «Працевлаштування осіб з обмеженими можливостями» для безробітних громадян, які мають інвалідність. Зустріч проходила на базі Якимівського районного центру зайнятості.

Ведучі заходу – фахівці із соціальної роботи Бірюк Л.В. та Кінащук О.В. розглянули питання працевлаштування осіб з інвалідністю в двох аспектах: юридичному та психологічному. З боку законодавства Держава надає певні гарантії для осіб з обмеженими можливостями: скорочений робочий тиждень, можливість взяти додаткову відпустку без збереження заробітної платні, можливість за потреби розторгнути трудовий договір, переважне право залишитись на робочому місті в разі скорочення штату працівників та інші пільгові умови праці. Однак не завжди при працевлаштуванні осіб з обмеженими функціональними можливостями, роботодавці дотримуються чинного законодавства, або намагаються обійти закон, влаштовуючи інваліда «на папері». Статистика по Україні свідчить, що з загальної кількості громадян з інвалідністю (2,6 млн.), 80% — працездатні, а працевлаштованих — третина з них. Та як запевняють експерти, ця цифра завищена, реальні показники працюючих осіб з обмеженими можливостями складають всього 13%.

Не зважаючи на низькі статистичні дані, ми закликаємо безробітних громадян, які мають інвалідність, не втрачати віри в себе та робити спроби реалізувати власний професійний потенціал. А для цього важливо, в першу чергу, визначити чого я ХОЧУ досягти, оцінити свої знання та здібності в обраній сфері, особистісні якості та чітко окреслити план дій для реалізації мети. Зазвичай, перешкодами на шляху до самореалізації в професії стають страхи, негативний попередній досвід, невпевненість в собі, суспільні стереотипи, що інваліди не можуть якісно виконувати роботу і т.д. Все це руйнує віру в успіх та демотивує осіб з обмеженими можливостями. Тому на заході, ми розглянули, що таке мотивація, як досягти поставленої мети, як розвинути в собі ресурси для досягнення результату. Приклади реальних людей, які маючи мінімальні фізичні або розумові можливості, вади розвитку, та при цьому досягли успіху в житті, надихають найбільше. Один з таких інвалідів – Нік Вуйчич, історію якого ми розглядали під час бесіди.

Учасники заходу поділилися своїм власним досвідом професійної діяльності, що заважало їм в роботі (внутрішні та зовнішні фактори), як вони бачать своє майбутнє в подальшому. Всі присутні дійшли висновку, що безвихідних ситуацій не буває і тільки саморозвиток допоможе їм зрозуміти себе і реалізувати свій потьенціал!

Бірюк Л.В.

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *