Профілактика соціального сирітства. Зміцнення виховного потенціалу батьків | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
22 Янв, 2018

Профілактика соціального сирітства. Зміцнення виховного потенціалу батьків

19 січня 2018 року на базі Якимівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся виховний захід для батьків, спрямований на зміцнення виховного потенціалу та профілактику «соціального сирітства», як негативного явища нашого сьогодення. З батьками було розглянуто сутність явища «соціального сирітства», коли дитиною, яка фактично має батьків, опікується держава. Мета соціальної політики України – поширювати сімейні форми виховання та сприяти створенню міцного інституту сім’ї.

Під час заходу в тренінговій формі було сформовано ієрархію потреб дитини, починаючи від базових потреб (їжа, одяг, домівка), без яких існування людини неможливе, закінчуючи саморозвитком, як найвищою ланкою особистісного зростання. Закладаючи основу гармонійної особистості в своїх дітях, батьки мають не тільки забезпечити їх харчуванням, створити безпечні умови проживання, але й сприяти розвитку дитини за віком, вдосконаленню її здібностей, любити і поважати її. Саме це і є батьківський обов’язок, відповідальність батьків за виховання успішної особистості в майбутньому!

З батьками було проведено опитування та визначено стилі виховання, яких вони дотримуються на власному досвіді. Розглянуто «5 шляхів до серця дитини», які допоможуть батькам налагодити довірливі стосунки з дітьми, виразити їм свої почуття через дотик, час, проведений разом, подарунок, допомогу, похвалу. Учасники заходу виконали вправу «Що мені подобається в моїй дитині». Наприкінці зустрічі, батьки обмінялися власними думками щодо виховання дітей, що б вони змінили в своєму підході до виховання.

Бірюк Л.В.

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *