Протидія поширенню насилля як суспільного явища | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
7 Дек, 2017

Протидія поширенню насилля як суспільного явища

29.11.2017 та 06.12.2017 року відбулись просвітницькі заходи в НВК «Якимівська гімназія» для учнів старших класів на тему «Протидія поширенню насилля як суспільного явища», які проводила директор Якимівського РЦСССДМ Волошко Наталя Сергіївна.

Зустрічі з учнями були спрямовані на підвищення інформованості про гендерно зумовлене насильство, яке є різновидом агресивної поведінки, використанням сили на основі ознаки статі – від словесних образ та погроз до побиття та примушення до вступу в небажаний сексуальний контакт. Ведуча заходу обговорювала зі старшокласниками, які на їх думку є витоки насилля. Більшість учнів визначили головною причиною насилля алкоголізм, непорозуміння в сім’ї, недовіру та провокації до конфлікту з боку жінок. Але це лише видима частина айсбергу. Існують і приховані причини, які призводять до проявів агресії, а саме:

  • звичка використовувати силу для досягнення результату (характерно для чоловіків);
  • замовчування проблем сімейного насилля (частіше жінками);
  • стан жертви, низька самооцінка, що дає насильнику змогу самоутвердитись за рахунок слабшого;
  • соціальна та юридична незахищеність потерпілих від насильства в сім’ї;
  • нерівність між чоловіком та жінкою, особливо економічна.

В суспільній свідомості з давніх часів закарбувалися гендерні стереотипи, що дає чоловікам більшу перевагу над жінками, однак Конвенція прав людини, проголошена Генеральною Асамблеєю ООН в 1989 році чітко проголосила, що як жінки, так і чоловіки мають рівні права. І виправдовувати насилля чоловіка над жінкою тим, що жінка провокує чоловіка вкрай неприпустимо, адже насилля – це усвідомлена дія, яка приносить шкоду іншій людині, порушує її права. Статистика свідчить, що 80% випадків – це насилля чоловіка над жінкою. Гендерно зумовлене насилля – це наслідок правової недосвідченості в суспільстві, стереотипів, які переходять з покоління в покоління.

Ведуча заходу закликала учнів підвищувати знання власних прав та свобод та дотримуватись їх виконання, як по відношенню до себе, так і до інших людей, незалежно від статі. Це і є основним інструментом протидії насиллю, як суспільному явищу.

 

Бірюк Л.В.

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *