Семья заменяет все… Поэтому, прежде чем ее завести, стоит подумать, что тебе важнее: все или семья. (Фаина Раневская) | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
27 Июн, 2017

Семья заменяет все… Поэтому, прежде чем ее завести, стоит подумать, что тебе важнее: все или семья. (Фаина Раневская)

Сім’ю не можна розглядати як дві окремі особистості, це цілісний механізм, де кожний виконує свою функцію, доповнює та підтримує один одного, в результаті чого народжується спільне «Ми». Якщо один з компонентів механізму виходить із ладу – система діє, працює але з деформацією, з напруженням! Тобто сім’я не виконує свої цілі та завдання в повному обсязі. Основні функції гармонійної сім’ї, як системи — це продовження роду через  виховання дітей, організація спільного побуту, відпочинку, розподіл доходів. Таким чином, члени сім’ї не тільки задовольняють власні потреби в родині, а і несуть відповідальність за розвиток та життєдіяльність дитини, розвивають інститут  сім’ї та удосконалюються  як  особистості.

Щомісяця при Якимівській РДА проводиться комісія з питань захисту прав дитини, на якій розглядаються найгостріші питання, які стосуються  родинних, майнових, правових відносин, також  повернення дітей в сім’ю біологічних батьків. На жаль, відповідальність за долю та благополуччя дітей, які потрапили в державні заклади, в більшій мірі беруть на себе представники центру соціальних служб та інші суб’єкти соціальної роботи, а не самі батьки! Це сумна тенденція нашого сьогодення, яка свідчить про занепад інституту сім’ї в нашій країні. Відродження сімейних цінностей, підсилення авторитету родини – є важливим кроком до побудови здорового суспільства та основним  напрямком  роботи  центру  соціальних  служб.

Сім’я – це система взаємовідносин, добровільний союз чоловіка та жінки, який розрахований на тривале існування. Згідно ст. 21 Сімейного Кодексу України, створення сім’ї передбачає спільне проживання, побут, взаємні права та обов’язки. Для дитини – це фундамент її фізичного, психологічного та інтелектуального розвитку.

Центр соціальних служб працює з сім’ями, які функціонують нестабільно, розлагоджено, тобто батьки не виконують свої батьківські обов’язки, нераціонально витрачають гроші, призначені на виховання дітей. Як наслідок – влаштування підростаючого  покоління  до державних закладів. Дитина, яка знаходиться  за межами  родинного  середовища, втрачає довіру до людей, у неї формується споживацька залежна поведінка, збіднюється  емоційно-вольова  сфера, не розвивається  варіанти  пошуку  рішень при вирішенні  проблем.

За перше півріччя 2017 року спеціалістами центру проводилась робота з п’ятьма сім’ями, в яких діти по причині батьківського недбальства перебували на забезпеченні держави в спеціалізованих закладах. Вирішувалося питання щодо повернення дітей (їх загалом дев’ятеро) із закладу тимчасового перебування в родину. Ми впливаємо зовнішньо на сім’ю, однак без постійної внутрішньої роботи батьків над пошуком власних ресурсів, неможливо досягти позитивних зрушень.

Сім’я – це динамічна структура, яка має свої періоди розвитку, кризи, складнощі. Найголовніше, щоб батьки почали зміни «зараз і тепер», а саме — з усвідомлення власної відповідальності за розвиток  відносин, прояву любові кожного з батьків у родині, як джерела та гарантії емоційного благополуччя дитини, майбутнього громадянина країни!

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *