Сімейний патронат – небайдужість до долі дитини | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
13 Мар, 2018

Сімейний патронат – небайдужість до долі дитини

06.03.2018 року директор Якимівського РЦСССДМ Волошко Наталя Сергіївна провела інформаційний захід для працівників відділу освіти об’єднаної  громади на тему «Впровадження послуги патронату над дитиною».

Останнім часом в Україні активно іде процес деінституалізації — реформування інтернатних установ для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Кожна дитина, котра втратила за різних обставин рідних батьків, має отримати сім’ю. На рівні законодавства зрушення в цьому напрямку відбулись, однак в  суспільній свідомості ще не сформувалася усвідомлена позиція щодо взяття дитини на виховання в родину.

Існує 4 форми сімейного влаштування:

  • усиновлення;
  • опіка/піклування;
  • прийомна сім’я;
  • дитячий будинок сімейного типу.

Це влаштування дитини на постійне проживання в родину. Дійсно, взяти під опіку дитину чи створити прийомну сім’ю – дуже зважений крок, на який ідуть лише за покликом серця!

В 2017 році впроваджено нову форму сімейного влаштування – патронат над дитиною! Завдяки цій формі  надається тимчасовий притулок дитині, яка за певних обставин не може проживати в рідній родині. Мета патронату складається в тому, щоб дитина безперервно перебувала в сімейному колі, мала найсприятливіше середовище для існування та розвитку, що зменшить стресові фактори, пов’язані з тимчасовою відсутністю рідних батьків.

Патронатним вихователем може стати кожна успішно-функціонуюча родина: подружжя, яке перебуває в зареєстрованому шлюбі, має позитивний досвід виховання дітей, забезпечені власним житлом та не мають медичних обмежень. Договір про надання послуги «патронат над дитиною» складається на 3-6 місяців. З боку держави забезпечується двостороння підтримка патронатних вихователів. Батьки отримують щомісячну оплату та кошти на утримання дітей в розмірі 7 прожиткових мінімумів в місяць на дитину.          Соціальне супроводження та психологічну підтримку надає Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. За період перебування дитини в родині патронатних вихователів, Центр проводить соціальну роботу з біологічною родиною дитини. Результат такої співпраці – це або подолання складних життєвих обставин та повернення дитини в рідну сім’ю, або позбавлення батьків своїх батьківських прав, якщо ресурсу в родині немає.         Згідно статистичних даних за 2017 рік загальна чисельність сімей, в яких діти цілодобово перебувають у закладах інтернатного типу за заявою батьків – 22 в Якимівському районі, в них 37 дітей. Всі ці діти позбавлені можливості перебувати в родинному середовищі і могли б тимчасово проживати в родині патронатних вихователів.

Ми сподіваємось, що ця інформація найде відгук в серцях небайдужих людей, які візьмуть на себе функцію патронатних вихователів!

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *