Сімейний патронат. Нові форми сімейного виховання | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
29 Сен, 2017

Сімейний патронат. Нові форми сімейного виховання

26 вересня 2017 року відбувся інформаційно-просвітницький захід для трудового колективу дитячого садка «Росинка» на тему «Сімейний патронат. Нові форми сімейного виховання». Ведуча заходу – директор Якимівського ЦСССДМ Волошко Наталя Сергіївна розповіла присутнім про патронат над дитиною, як нову професійну комплексну послугу, що передбачає:

  • тимчасовий догляд за дитиною, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту;
  • виховання та реабілітація дитини у сім’ї патронатного вихователя;
  • соціальна та психологічна підтримка сім’ї дитини з метою відновлення її здорового функціонування.

 

Учасники заходу отримали змістовну інформацію, як можна стати патронатним вихователем, яку підтримку надає держава професійним батькам, адже поняття патронат представляє собою виховання дитини за оплату, тобто потребує від патронатного вихователя достатнього рівня компетенції з питань розвитку дитини. Даний вид послуги не повинен перевищувати 3-6 місяців стосовно окремої дитини.

Таким чином, патронатні вихователі допомагають сформувати у дитини розуміння здорової дружньої сім’ї, засвоїти модель гармонійних родинних відносин. До того ж, професійні батьки створюють умови для підтримки зв’язків з біологічною родиною дитини та готують її до повернення в сім’ю або влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Маємо сподівання, що інформування про патронатну сім’ю – це перший крок до переходу на нові більш гуманні форми сімейного виховання, адже сформувати уявлення про справжню міцну та щасливу родину можна лише на власному досвіді проживання в сім’ї!

 

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *