Сімейний патронат | Якимівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
7 Авг, 2017

Сімейний патронат

На сьогоднішній день дуже гостро стоїть проблема соціального сирітства. Дитина, не обігріта батьківським теплом та піклуванням,зростає замкнутою та недовірливою. Їй складно налагоджувати дружні стосунки з оточуючими, розуміти свої потреби і, відповідно до них, влаштовувати своє подальше життя.

Саме зараз ми маємо можливість розірвати це порочне коло та виховати покоління щасливих та впевнених в собі людей. Зробити усвідомлений крок назустріч дитині без батьків, і подарувати їй таке жадане відчуття материнської любові – це важливе завдання нинішнього суспільства. Звісно,що такий вибір має бути максимально зваженим і впевненим, адже маленьке дитяче серце глибоко відчуває людську нещирість.

З лютого 2016 року в Україні з`явилась нова послуга з профілактики соціального сирітства «сімейний патронат» завдяки тому нововведенню у дітей з’явиться можливість виховуватися в родині, а не в дитячому будинку та отримувати тимчасовий догляд, виховання  та реабілітацію в сім`ї патронатного вихователя на період подолання дитиною,батьками складних життєвих обставин, щоб стати патронатним вихователем треба бути громадянином України та мати позитивний досвід сімейного виховання дітей, більш детальну інформацію можливо отримати звернувшись до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Бажаючі обрати дану послугу повинні чітко усвідомлювати , що виховання сироти, яка вже має негативний досвід сімейних стосунків, це нелегка робота. Слід враховувати особливості психіка цих дітей. Більшість з них має нестабільний емоційний стан, вони дуже вразливі і навіть агресивні. Але любов і ласка допоможуть їм стати самодостатніми особистостями, які чітко розуміють свої бажання, мають навички ефективного спілкування і позитивний образ мислення.

Фахівці соціальних служб для сім`ї , дітей та молоді готові прийти на допомогу в прийнятті складного вибору форм сімейного виховання дітей  і разом з Вами допомогти дитині пристосуватися до навколишнього суспільства та підтримати дитину, яка тимчасово , з різних причин, не може проживати у рідній сім`ї.

Младьонова Г.М.

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *